twiteordaia

Ο Μακεδονικός Φούφα, η ΑΕΠ Καραγιαννίων και η Αθλητική Ένωση Κοζάνης, πετυχαίνοντας το Σαββατοκύριακο 29-30 Οκτωβρίου εύκολες νίκες, είναι οι ομάδες που σημείωσαν τρεις νίκες στις ισάριθμες πρώτες αγωνιστικές του πρωταθλήματος Α΄ κατηγορίας της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Κοζάνης.
Στους δύο ομίλους της Β΄ κατηγορίας της ΕΠΣ Κοζάνης, το Σαββατοκύριακο 29-30 Οκτωβρίου διεξήχθησαν τα παιχνίδια της 2ης αγωνιστικής.

Α΄ ΕΠΣ Κοζάνης - 3η Αγωνιστική
Ακαδημία Σιάτιστας – Απόλλων Ακρινής 4-0
Τιτάν Σερβίων – Μ. Αλέξανδρος Άρδασσας 1-3
Μακεδονικός Φούφα – ΑΕ Ελίμειας 2-0
ΑΕ Κοζάνης – ΑΕ Περδίκκα 5-1
Ερμής Ασβεστόπετρας – Αλιάκμων Αιανής 1-1
Εθνικός Βατερού – ΑΣ Βελβεντό 3-1
ΑΕΠ Καραγιαννίων - Αναγέννηση Εράτυρας 5-1
Εορδαϊκός - ΠΑΟ Κοίλων 2-1
Ρεπό: Κοζάνη 2004

Βαθμολογία - Α΄ ΕΠΣ Κοζάνης
1. Μακεδονικός Φούφα 9
2. ΑΕ Κοζάνης 9
3. ΑΕΠ Καραγιαννίων 9
4. Εορδαϊκός 7
5. ΑΕ Περδίκκα 6
6. Μ. Αλέξανδρος Άρδασσας 6
7. Εθνικός Βατερού 6
8. ΑΕ Ελίμειας 3
9. Αναγέννηση Εράτυρας 3
10.Απόλλων Ακρινής 3
11.Ακαδημία Σιάτιστας 3
12.Ερμής Ασβεστόπετρας 2
13.Αλιάκμων Αιανής 2
14.Κοζάνη 2004 1
15.ΠΑΟ Κοίλων 0
16.Τιτάν Σερβίων 0
17.ΑΣ Βελβεντό 0


Β1 ΕΠΣ Κοζάνης - 2η Αγωνιστική
Δόξα Ροδιανής – ΑΜΣ Γαλατινής 5-1
Δόξα Μικροκάστρου – Αναγέννηση Λιβαδερού 5-3
Πρόοδος Μεταξά – Μακεδονικός Σιάτιστας 0-2
Ακαδημία Βοΐου – Απόλλων Αυλών 4-0
Δόξα Μεσιανής – ΑΟ Τρανοβάλτου 2-1
Έλατος Ελάτης – ΑΕ Κρανιδίων 4-0
Ερμής Πλατανορεύματος – ΕΑΣ Ανθότοπου 3-2

Βαθμολογία - Β1 ΕΠΣ Κοζάνης
1. Δόξα Ροδιανής 6
2. Ερμής Πλατανορεύματος 6
3. Ακαδημία Βοΐου 6
4. Έλατος Ελάτης 4
5. Δόξα Μεσιανής 4
6. ΑΕ Κρανιδίων 3
7. Μακεδονικός Σιάτιστας 3
8. Δόξα Μικροκάστρου 3
9. ΕΑΣ Ανθότοπου 3
10.ΑΜΣ Γαλατινής 1
11.Απόλλων Αυλών 1
12.ΑΟ Τρανοβάλτου 0
13.Αναγέννηση Λιβαδερού 0
14.Πρόοδος Μεταξά 0


Β2 ΕΠΣ Κοζάνης - 2η Αγωνιστική
Αναγέννηση Πτολεμαϊδας – Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης 10- 0
ΑΣ Ποντοκώμης – Ακρίτες Κοζάνης 0-5
ΑΣ Καρυδίτσας – Μ. Αλέξανδρος Χαραυγής 1-1
Κένταυρος Πρωτοχωρίου – Πολυνίκης Πτολ/δας 0-1
Άρης Μαυροπηγής – Αστραπή Κλείτου 2-1
Δαναοί Κοζάνης – Ατρόμητος Πτολεμαϊδας 0-4
Βέρμιο Καρυοχωρίου – Ηρακλής Κρυόβρυσης 1-3

Βαθμολογία - Β2 ΕΠΣ Κοζάνης
1. Αναγέννηση Πτολεμαϊδας 6
2. Ακρίτες Κοζάνης 6
3. Πολυνίκης Πτολεμαϊδας 6
4. Ηρακλής Κρυόβρυσης 6
5. Άρης Μαυροπηγής 4
6. Ατρόμητος Πτολεμαϊδας 3
7. Μ. Αλέξανδρος Χαραυγής 2
8. Κένταυρος Πρωτοχωρίου 1
9. Βέρμιο Καρυοχωρίου 1
10.Αστραπή Κλείτου 1
11.ΑΣ Ποντοκώμης 1
12.ΑΣ Καρυδίτσας 1
13.Δαναοί Κοζάνης 0
14.Ελπίδες ΑΕ Κοζάνης 0

era

 Αθλητικά – Αποτελέσματα Πρωταθλημάτων ΕΠΣ

Add comment


Security code
Refresh

dei 300x250-stash-2

  • Video